نلسون ماندلا، رئیس جمهور سابق آفریقای جنوبی ، روز سوم ماه جولای در خانه اش در کیپ تاون میزبان تیم ملی غنا خواهد بود.

اسطوره آفریقای جنوبی پس از نمایش خیره کننده این تیم آفریقایی در رقابتهای جام جهانی از آنها دعوت ویژه ای به عمل آورده است

آکوا سنا دانسوا، وزیر ورزش غنا نیز با تائید این خبر به رادیو سیتی اف ام گفت:«من مطلع شدم که شهرداری پورت الیزابت به اعضای تیم پیشنهاد کرده تا روز شنبه آنها را به کیپ تاون ببرند تا بتوانند با نلسون ماندلا دیدار کنند.
در این میان، تیم ملی غنا به عنوان تنها نماینده آفریقایی باقی مانده در این رقابتها مورد حمایت سران آفریقای جنوبی قرار گرفته است. جاکوب زوما، رئیس جمهور آفریقای جنوبی همراه با سایر مقامات روز پنجشنبه از اردوی تیم ملی غنا دیدار کرده و به عنوان جایزه، پرچم سمبلیک غنا با امضای شخصیتهای برتری را به اعضای این تیم هدیه می دهد.

گزارشهای منتشره حاکی از آن است که علاوه بر رئیس جمهور زوما، عیسی حیاتو، رئیس کنفدراسیون فوتبال آفریقا ، کارلوس آلبرتو پریه را سرمربی تیم ملی آفریقای جنوبی و تابو امبکی ، رئیس جمهور سابق، از جمه امضا کنندگان این پرچم هستند.

از سوی دیگر مسئولان ایالتهای مختلف آفریقای جنوبی اعلام کرده اند که مردمانشان می بایست در روز جمعه 2 جولای و برای دیدار غنا مقابل اروگوئه، با برتن کردن پیراهن غنا از تنها نماینده آفریقایی حاضر دراین مرحله حمایت کنند.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 10 تیر 1389    | توسط: کامران و حسین    |    |
نظرات()